Selim Şumlu

PCnet dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. LINUXnet, Computer Active Türkiye ve nexxt dergilerini yayına hazırladı. Yurt gazetesinde yazdı. Mozilla’nın gönüllü Türkiye temsilcisi ve çeviri ekibi lideri, üstün zekâlılar topluluğu Mensa Türkiye’de Yönetim Kurulu üyesi, Curlie’de meta editörü ve birkaç şey daha

Kurucu Ortak / Hayal Müdürü

Hasan Kaya

Yayıncılık kariyerine Auto SHOW’da başladıktan sonra PCnet dergisinin görsel yönetmenliğini üstlendi. Türkiye’nin ilk interaktif tablet dergilerinden nexxt’i tasarladı. Işık Üniversitesi’nde dijital yayıncılık eğitimleri verdi. Çok sayıda kurumsal derginin yaratılma sürecinde görev aldı.

Kurucu Ortak

Umut Akyol

Birbirinden bağımsız ne kadar iş varsa hepsini yapmaya özen gösterdi. Yapıp başarılı olduğunu düşündüğü işler arasında otomobil ve teknoloji yazarlığı, birkaç dilde çevirmenlik, sanat simsarlığı ve ithalat-ihracat bulunuyor. Bunların dışında utanmaz bir gamer, kardan kıştan pek hazzediyor (iddialar snowboard yaptığı yönünde) ve Apple ile yaşadığı bir aşk-nefret ilişkisi var.

Çevirmen / Editör

Can Barış Çevik

Vodafone, Unilever ve LG gibi globalde sektörlerinin öncü markalarının birçok dijital ve içerik projesinde yönetici olarak yer aldı. Yıllar içinde PCnet, Radikal, CNNTurk.com, T24 gibi mecralarda haber ve makaleleri yayımlandı. İngilizceye hâkim olmasının yanı sıra hâlâ geliştirmekte olduğu İtalyancası da var. Teknoloji, otomotiv, seyahat, kültür-sanat ve moda denildiğinde ise onun için akan sular duruyor.

İçerik ve Dijital Proje Yöneticisi

Hasan Kılıç

1987 İstanbul doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü mezunu. Şu anda İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünde yüksek lisans yapmakta. Fotoğraf ve video başta olmak üzere çeşitli çalışmaları var. Ulusal ve uluslararası kulvarlardaki yarışmalarda kısa film yönetmeni ve görüntü yönetmeni olarak görev aldı.

Video Editörü